Újonc tűzoltók a megyében
2026. július 13. 14:38
A tatabányai, és az esztergomi hivatásos tűzoltóságra érkezett egy-egy frissen felszerelt tűzoltó.
Öt hónapos gyakorlati és elméleti képzésüket követően, a héten áll szolgálatba az a két tűzoltó, akik pénteken tettek ünnepélyes esküt Budapesten, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székháza előtt.
Hétfőn a Komárom-Esztergom Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetői fogadták a tűzoltó őrmestereket. Az igazgatóság tanácstermében Sári Ákos tűzoltó dandártábornok, igazgató köszöntötte a felszerelőket. Az újoncok bemutatkoztak, majd a szakterületi vezetőktől hasznos tanácsokat és információkat kaptak a szervezet működésével kapcsolatban.
Czuth Kevin tűzoltó őrmester, az Esztergomi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság Nyergesújfalui Katasztrófavédelmi Őrsön, Müller Csongor tűzoltó őrmester, a Tatabányai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokságon kezdi meg szolgálatát.
A tűzoltó őrmestereknek sok sikert, erőt és egészséget kívánunk a tűzoltói hivatásukhoz!
Fotó: Szőke Péter – BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, Matvan-Királyfi Klára ra. – Komárom-Esztergom VMKI