40 órás tűzoltó alaptanfolyam indult

2026. június 23. 13:13

Harmincan kezdték meg a képzést.

Újabb 40 órás tűzoltó alaptanfolyamot szervezett a katasztrófavédelmi igazgatóság tűzoltósági szakterülete. A képzés a hétvégén kezdődött, a következő két hétben pedig folytatódik.

Idén immár negyedik alkalommal indul el a 40 órás tanfolyam, az első három alkalommal 48-an tették le a vizsgát, most pedig újabb 30 embernek van lehetősége képesítést szerezni.

A 40 órás tanfolyam célja, hogy az önkéntes tűzoltó egyesületeknél és az alkalomszerűen igénybe vehető létesítményi tűzoltóságokon nagy számban biztosítottak legyenek a képesítéssel rendelkező tűzoltók.


Széchenyi 2020 Kohéziós Alap