40 órás tűzoltó alaptanfolyam indult
2026. június 23. 13:13
Harmincan kezdték meg a képzést.
Újabb 40 órás tűzoltó alaptanfolyamot szervezett a katasztrófavédelmi igazgatóság tűzoltósági szakterülete. A képzés a hétvégén kezdődött, a következő két hétben pedig folytatódik.
Idén immár negyedik alkalommal indul el a 40 órás tanfolyam, az első három alkalommal 48-an tették le a vizsgát, most pedig újabb 30 embernek van lehetősége képesítést szerezni.
A 40 órás tanfolyam célja, hogy az önkéntes tűzoltó egyesületeknél és az alkalomszerűen igénybe vehető létesítményi tűzoltóságokon nagy számban biztosítottak legyenek a képesítéssel rendelkező tűzoltók.