Támogatást kaptak az önkéntes mentőszervezetek

2026. június 22. 11:07

Tíz önkéntes mentőszervezet jut idén központi forrásból pályázati támogatáshoz Komárom-Esztergom megyében.

Az önkéntes mentőszervezetek megalakítását és működésük szervezett kereteinek megteremtését 2012-ben kezdeményezte a katasztrófavédelem.

Fejlesztésük elsődleges célja a települések önvédelmi képességének erősítése volt. A szervezetek bevonásával emelkedik azoknak a száma, akik helyben szerepet tudnak vállalni a károk, különös tekintettel a viharkárok felszámolásában és a helyreállítási munkálatokban.

A Komárom-Esztergom megyei önkéntes mentőszervezetek ezúttal több mint ötmillió forint támogatást kaptak.

Fotó: Illusztráció/Szőke Péter – BM OKF


Széchenyi 2020 Kohéziós Alap