Támogatást kaptak az önkéntes mentőszervezetek
2026. június 22. 11:07
Tíz önkéntes mentőszervezet jut idén központi forrásból pályázati támogatáshoz Komárom-Esztergom megyében.
Az önkéntes mentőszervezetek megalakítását és működésük szervezett kereteinek megteremtését 2012-ben kezdeményezte a katasztrófavédelem.
Fejlesztésük elsődleges célja a települések önvédelmi képességének erősítése volt. A szervezetek bevonásával emelkedik azoknak a száma, akik helyben szerepet tudnak vállalni a károk, különös tekintettel a viharkárok felszámolásában és a helyreállítási munkálatokban.
A Komárom-Esztergom megyei önkéntes mentőszervezetek ezúttal több mint ötmillió forint támogatást kaptak.
Fotó: Illusztráció/Szőke Péter – BM OKF