Szabadtéri tűzhöz riasztották a tűzoltókat

2026. március 02. 12:48

Személygépkocsik ütköztek Tatabányán.

Két gépkocsi ütközött össze péntek délután Tatabányán, a Rákóczi Ferenc út és a Bécsi út találkozásánál. A járművekben négyen utaztak. A tatabányai hivatásos tűzoltók az egyik személyautót áramtalanították és segédkeztek a forgalom irányításában.

Hat hektár erdő újulat égett péntek délben Vérteskethely külterületén. Az esethez a kisbéri, a tatabányai és a pannonhalmai hivatásos, valamint a császári önkéntes tűzoltókat riasztották. Az egységek a tüzet három gyorsbeavatkozó vízsugárral és tizenöt kéziszerszámmal oltották el.

 

Hogyan előzhetjük meg a szabadtéri tüzeket?

 

  1. Csak a kijelölt tűzrakóhelyeken gyújtsunk tüzet és mindig tartsuk be a szabályokat.
  2. A kerti hulladékégetés előtt mindig ellenőrizzük, hogy az önkormányzat engedélyezi-e.
  3. Csak akkora tüzet szabad rakni, amekkorát el is tudunk oltani.
  4. Ne hagyjuk felügyelet nélkül a tüzet, és mindig legyen kéznél oltóvíz és egy eszköz a tűz kordában tartására.
  5. Ha feltámad a szél, azonnal oltsuk el a tüzet, hogy az ne terjedhessen tovább.
  6. Ne dobjunk el égő cigarettacsikket.
  7. Tilos háztartási hulladékot égetni! Az ilyen égés során mérgező gázok szabadulnak fel, súlyosan szennyezve a levegőt.

 

Ha szabadtéri tüzet látunk, hívjuk a 112-es segélyhívó számot. Fontos, hogy pontosan adjuk meg a helyszínt, és ha biztonságosan megtehetjük, próbáljuk megakadályozni a tűz terjedését. Ha a tűz gyorsan terjed, hagyjuk el a területet és várjuk meg a tűzoltók érkezését.

Fotó: Tóth Dávid tűzoltó őrmester – Tatabányai Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság


Széchenyi 2020 Kohéziós Alap