Tűzoltói beavatkozások kedden
2023. november 22. 13:35
Több forgalmas útszakaszon is szükség volt a tűzoltói segítségre kedden.
Összeütközött két személyautó kedd délelőtt Tatabányánál, az M1-es autópálya 62-es kilométerénél, a Győr felé vezető oldalon. Az egyik jármű a belső szalagkorlátnál, a másik a tetejére borulva ugyancsak a pályatesten állt meg. A tatabányai hivatásos tűzoltók áramtalanították a felborult járművet, majd segítséget nyújtottak a pályatest járhatóvá tételében. A helyszínelést követően az egységek kerekeire állították a felborult autót. Az érintett útszakaszt a műszaki mentés idejére teljes szélességében lezárták.
Két személyautó ütközött össze kedd délután Nyergesújfaluban, a 10-es főút Kossuth Lajos utcai szakaszán, a Jókai Mór utca közelében. A település hivatásos tűzoltói áramtalanították a járműveket. Az érintett útszakaszt a műszaki mentés idejére teljesen lezárták. Az egységek a megrongálódott járműveket kézi erővel letolták az útról, megszüntetve a forgalmi akadályt.
Kigyulladt és teljes terjedelmében égett kedden kora este egy autógumikat szállító kisteherautó az M1-es autópálya 67-es kilométerénél lévő tatai lehajtón, a Budapest felé vezető oldalon. Tatabánya hivatásos és Kocs önkéntes tűzoltói három habsugárral fékezték meg a lángokat. Az esettel összefüggésben a lehajtót ideiglenesen lezárták a forgalom elől.
Fotó: Kovács Tamás tű. szds.